אזור ים המלח

אתרים ארכיאולוגיים
ברחבי שטחה של המועצה האזורית תמר, תמצאו אתרים ארכיאולוגיים רבים, קטנים וגדולים, מתקופות שונות לאורך ההיסטוריה, והבולטים שבהם הם אתרי עין-גדי ומצדה.

שמורות טבע
מדבר יהודה הוא אזור רווי שמורת-טבע. מרחביו הגדולים משופעים במעיינות ונחלים, צמחיה ייחודית ובעלי-חיים מוגנים. הנחלים דוד וערוגות שבשמורת עין – גדי, מהווים את גולת הכותרת של שמירת הטבע והסביבה. אתרי חבל ארץ זה ונופיו, יוצרים שילוב נדיר של צחיחות מדברית עם מקווי מים ומפלים, עטורי צמחיה מגוונת ובעלי חיים, לרבות: יעלים, שפני סלע, עופות מסוגים שונים ועוד. כל אילו ועוד, מבטיחים שכל טיול בקניון מדברי ובנופי בראשית, יכול להסתיים ברחצה מרעננת במעיינות מתוקים וצוננים.

ים המלח – מרכז תיירות נופש ומרפא 
המקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ (כ- 400 מ' מתחת לפני הים התיכון) – הוא שריד ל "ימת הלשון" הקדומה, שהשתרעה מהכינרת בצפון ועד עין חצבה שבערבה. מליחות המים שמגיעה לריכוז של כ- 340 מיליגרם מינרלים בליטר (פי 10 מאשר בים התיכון)- מאפשרת ציפה טבעית, ללא מאמץ, ויוצרת תחושה של מרגוע ושלווה. האוויר באזור יבש, עשיר בחמצן ונקי מכל זיהום סביבתי. הטמפרטורות גבוהות גם בשיא עונת החורף.

קרני השמש האולטרה 
סגוליות עוברות סינון טבעי, תופעה המאפשרת שיזוף נעים ללא כוויות ומנוצלת גם לטיפול טבעי במחלות עור שונות. לאורך החוף מצויים מקורות "מי מרפא" טבעיים, עתירי מינרלים וחום טבעי, שבשילוב עם מרבצי הבוץ השחור, מהווים בסיס אידיאלי לטיפולי בריאות ויופי.